Futboll Seria A Sport

“CONTE ËSHTË SI NJË “ÇEKIÇ” QË PËRDOR TË GJITHË FUQINË GJATË LOJËS”/ Paratici: Kemi pasur një kalendar të ngjeshur

Përpara sfidës me Napolin pasditen e sotme, menaxheri i Juventusit, Fabio Paratiçi, është ndalur nga gazetarët e ‘’Sky Sports’’, ku foli për situatën aktuale në klubin bardhezi.

Një ndër pyetjet që ju bë ishte se çfarë ka skuadra e Interit më shumë se Juventusi ndërkohë drejtuesi bardhezi u përgjigj:

‘’Interi filloi me të njëjtën trajner, me një sistem loje të ngulitur në trurin e lojtarëve. Ne e dimë se çfarë është i aftë të bëjë Konte, ai është si një ‘’çekiç’’ dhe përdor të gjithë fuqinë gjatë lojës që zhvillon ekipi i tij. Ky është avantazh i madh.

Ne kishim një kalendar të ngjeshur dhe nuk kishim kohë të bënim parapërgatitjet e sezonit me kohë të plotë. Duhet edhe më shumë kohë. Ne jemi e vetmja skuadër nga ato që udhëheqin kampionatin në Itali, që kemi ndryshuar trajner’’, u shpreh Paratiçi para ndeshjes me Napolin

Related posts

LIVE/ Gjermani-Holandë: Starton pjesa e dytë, “tulipanët” kërkojnë të reagojnë(VIDEO)

Isa.Autor

ÇMENDET SHAQIRI/ Hesht Mourinhon në 8 minuta dhe ngre në këmbë “Anfield” (VIDEO)

Isa.Autor

KOSOVA NUK NDALET/ Ja GOLI që “theu” sërish mbrojtjen e Danimarkës (VIDEO)

bora.autor

Leave a Comment