MADHËSHTOR/ Finale dramatike, Ajax mposht Viteshen e Brojës në frymën e fundit dhe ngre trofeun

Asisti fantastik i Armando Brojës, nuk vlejti në finales e ditës së sotme mes Ajaksit dhe Viteshes,e vlefshme për Kupën e Holandës, ku skuadra e sulmuesit shqiptar u mposht me rezultatin 2-1 në minutat e fundit të lojës.

Broja ishte një nga më të dalluarit në fushë për të tijët, teksa dhuroi një asist perfekt te goli i barazimit i realizuar nga Openda në minutën e 30-të.

Kur u mendua se koha e rregull do të përfundonte me rezultatin 1-1, ishte Neres, që në minutën e 90+1’ pas asistit të Haller, e dërgoi topin në rrjetë duke i dhuruar trofeun e radhës skuadrës prestigjioze të Ajaksit.