Futboll Seria A Sport

U SHPALL KAMPION I ITALISË/ Festa elektrizuese e tifozëve të Interit në Piazza Duomo, nuk mungon as… flamuri shqiptar (FOTO)

Një festë e jashtëzakonshme shpërtheu në qytetin e Milanos, menjëherë sapo Interi siguroi matematikisht titullin e 19-të në kampionat.

Pas përfundimit të sfidës Sasuolo-Atalanta në barazim 1-1, tifozët zikaltër pushtuan Piazza Duomon-n, teksa në këtë atmosferë elektrizuese, nuk mungoi as flamuri shqiptar. Të shumtë janë shqiptarë që jetojnë në Itali dhe bëjnë tifo për Interin. Ata që jetojnë në Milano, nuk nguruan të dilnin të festonin në shesh, duke marrë me vete edhe simbolet kombëtare.

Related posts

MALDINI SHERR ME GAZDHISIN/ Dyshja mendon largimin, zbulohen shkaqet e përplasjes

Delo.autor

DOKUMENTI/ Zbardhen akuzat e Icardit kundër Inter, klubi e hoqi edhe nga… (FOTO)

Delo.autor

ZBULON SE ÇFARË U THA LOJTARË PAS HUMBJES NË “CAMP NOU”/ Klopp tregon: Jam krenar për ta dhe që më…

Delo.autor

Leave a Comment