Moto GP Sport Të tjera

E PABESUESHME NË MOTO GP/ Piloti Marquez pëson një tjetër aksident, ja gjenda e tij shëndetësore (VIDEO)

E pabesueshme ajo që po ndodh me pilotin spanjoll të Moto GP, Mark Makrez. Ky i fundit pësoi një aksident të frikshëm ditën e djeshme, duke ngjallur panik tek të gjithë që po e ndiqnin gjatë garës.

Spanjolli ishte me 160 km/orë, kur pësoi aksidentin, me motorin e tij Honda. Për fat të mirë, Markez shpëtoi pa shumë probleme dhe sot u rikthye përsëri duke bërë praktikën para garës, në Jerez.

Por, përsëri ai ka ngjallur panik te ndjekësit, teksa ka pësuar një tjetër aksident në pistë. Këtë herë Markez ishte me 156 km/orë dhe përsëri e kaloi pa probleme në trup.

Related posts

“Kjo është e pazakontë dhe më mërzit”, Griezmann “lëshon gojën” ndaj FIFA-s

Isa.Autor

Rossi: “As mish as peshk”, pista na prishi planet gjatë provave

Sadik.Autor

VAZHDON SHKËLQIMIN/ Një tjetër Manaj bën namin në Turqi. Dopietë dhe penallti në kampionat (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment