Futboll Sport

PËRPLASJE PARA FINALES NË LIGËN E EUROPËS/ Huliganët polakë gjakosin… (VIDEO)

Ndonëse mes tyre nuk kishte arsye sportive, fama e keqe e huliganëve polakë bëri bujë edhe pasditen e djeshme.

Disa orë përpara fillimit të finales së Ligës së Europës, vendësit kanë kapur në pritë dhe kanë sulmuar një grup tifozësh të Mançester Junajtidit, të cilët janë rrethuar dhe janë rrahur me sende të forta.

Disa prej tyre janë gjakosur, por për momentin nuk dihet ende numri i saktë i të gjymtuarve.

Related posts

PAS FITUESIT TË “Topit të Artë”/ Ja KANDIDATËT për çmimin “Globe Soccer Award”. Mungon…

bora.autor

Penallti me VAR, Italia ndal Anglinë në ‘Wembley’

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Wolves-Chelsea. Rezultati 2-5

Delo.autor

Leave a Comment