Futboll Sport

QEVERIA VENDOSI TË LEJOHEN 8 TIFOZË NË STADIUM/ Suedezët protestojnë duke “pushtuar” qendrën tregtare

Tifozët suedezë nuk e kanë kapërdirë dot rregullin që lejon vetëm 8 tifozë në stadium dhe kanë protestuar duke “pushtuar” një qendër tregtare.

Ultrasit e AIK përfituan nga rregulli që nuk kufizon grumbullimet nëpër qendra tregtare dhe u mblodhën në Stokholm, me daulle, flamuj dhe banera, duke protestuar për rregullin që e quajnë absurd.

Ndërkohë, disa kilometra më tutje, 8 tifozë ishin brenda stadiumit Friends Arena, duke parë ndeshjen AIK-Elfsborg.

Javën e fundit, në Suedi ka pasur rreth 5000 raste të reja në ditë me Covid-19.

Related posts

SFIDA FINALE E KUPËS ME TIRANËN/ Trajneri Gjoka: Finalet luhen për t’u fituar, jo për spektakël…

Delo.autor

Gjyqtari vetëm e prek, simulim qesharak i portierit

Q.Autor

NË ANGLI E URREJNË TË GJITHË/ Sulmuesi i Palas kërcënohet edhe me vdekje

Isa.Autor