Futboll Ligue 1 Sport

ARRITI MARRËVESHJEN ME PSG-NË/ Portieri Donnarumma kryen vizitat mjekësore në Romë, ja shkaku…

Xhanluixhi Donaruma do të luajë te PSG-ja sezonin e ardhshëm dhe kjo nuk ka më dyshime. Portieri në fund të muajit del si lojtar i lirë dhe më pas do të bashkohet me PSG-në.

Marrëveshja mes palëve është arritur dhe ditën e sotme portieri italian i është nënshtruar vizitave mjekësore. Për shkak të grumbullimit me Italinë për Europianin, PSG-ja është detyruar të dërgojë mjekët në Romë, për vizitat mjekësore të Donarumës.

Ky i fundit e mbylli me Milanit dhe tashmë do të vazhdojë karrierën me francezët. Donaruma do të firmosë deri në vitin 2026 me PSG-në, teksa do të përfitojë 12 milionë euro në sezon.

Related posts

REVOLUCION TEK LIVERPOOL/ Dimensioni i ri i Diogo Jota, kandidat titullar në vend të Firmino

Delo.autor

KATAR 2022/ Gjermania bën detyrën ndaj Islandës, Greqia ndal Spanjën

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Nuk ka qetësi tek Milan, dy lojtarët rezultojnë sërish pozitivë

Delo.autor

Leave a Comment