Futboll Sport

“CHRIS TË DUA”/ Shikoni momentin kur bomberi Lukaku ia dedikon Eriksen golin me Belgjikën (VIDEO)

Lutje nga e gjithë bota shkuan ditën e sotme për mesfushorin danez, Kristian Eriksen, i cili pësoi një goditje kardiake në minutën e 42-të, gjatë ndeshjes Danimarkë-Finlandë 0-1.

Ndërkohë paralelisht me derbin skandinav, ishte duke u luajtur edhe përballja mes Belgjikës dhe Rusisë, teksa sulmuesi Romelu Lukaku, gjeti rrugën e rrjetës. Bomberi belg, nuk nguroi t’ia dedikonte këtë gol, Eriksenit, teksa të dy futbollistët aktivizohen me Interin në kampionatin italian të futbollit.

“Krisi te dua”, ishin fjalët e Lukakut drejtuar kamerës. Vlen të theksohet se Eriksen para disa orëve ishte duke luftuar me jetën, por fatmirësisht ia doli të mbijetojë.

Related posts

MERKATOJA E VERËS DREJT FUNDIT/ Milan kërkon të bëjë një shkëmbim lojtarësh me klubin…

Delo.autor

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Chelsea është gati që të bëjë goditjen e madhe në merkato

Isa.Autor

Real Madrid, Ronaldo shfaqet në stërvitje me syrin e nxirë e të enjtur (VIDEO)

Q.Autor

Leave a Comment