Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Piloti Leclerc: Nuk duelojmë dot me Mercedes dhe Red Bull, por me ata

Charles Leclerc shprehet se pavarësisht se ai ka arritur me makinën Ferrari dy “pole position” në dy garat e fundit, makina italiane është ende larg Mercedes e Ferrari. Piloti monogask sqaron se “kokëkuqja” është në garë me McLaren për vendin e tretë.

“Natyrisht që në dy garat e fundit, me pak fat, mund të kishim marrë edhe më shumë. Nuk duhet të harrojmë se ne duelojmë me McLaren dhe jo me Mercedes e Red Bull. Paraqitjet e fundit na japin optimizëm për garat që pasojnë”, tha Leclerc.

“Ne nuk jemi larg më të mirëve, ndaj shpesh vendi i katërt na duket shumë pak. Askush nuk kënaqet kur përfundon jashtë podiumit, por duhet të punojmë më shumë për të qenë aty ku dëshirojmë”, tha Leclerc.

Related posts

Olympiacos “dorëzohet” në Moskë, Barcelona triumfon ndaj Bamberg

Q.Autor

BARAZIM PA GOLA/ Rezultat pozitiv për Milanin pas katër humbjesh radhazi ndaj napolitanëve

Delo.autor

Halili: Kemi skuadër me 18 lojtarë formacioni. E ardhmja e Ze Marias? Mendoj se…

Isa.Autor

Leave a Comment