Futboll Sport

LAJM I KEQ PËR HOLANDËN/ Sulmuesi dëmtohet dhe mbyll Europianin

Trajneri i Holandës, Frenk De Bur ka marrë një lajm të keq, teksa duhet të bëjë në vazhdim pa një nga sulmuesit e grumbulluar në Europian.

Sulmuesi Luk De Jong është dëmtuar dhe kjo e ka detyruar të braktisë stërvitjen me kombëtaren e tij. Pas testeve të kryera, u zbulua një dëmtim i rëndë në gju dhe për këtë arsye Federata holandeze ka njoftuar se lojtari e ka mbyllur Europianin.

De Jong u aktivizua në dy ndeshjet e para të grupit me Holandën nga stoli, teksa tashmë duhet t’i ndjekë nga shtëpia ndeshjet e ardhshme.

Related posts

MESSI I RI/ Talenti rekordmen jashtë planeve të Gattusos, thirret nga Kroacia

Isa.Autor

NJË KAMPION ME TERMA VLERËSIMI/ Nga Candreva tek Barella, me Conten kanë “rilindur” të gjithë

Delo.autor

MADHËSHTORE/ Ceremonia buzë detit: Nderim Nexhipi na tregon dasmën përmes fotove

Isa.Autor

Leave a Comment