Sport Të tjera

MOTO GP/ Vinales nuk ndalet më, “pole position” rekord në Holandë

Maverick Vinales i Yamaha-s ka siguruar pole position në Çmimin e Madh të Holandës, etapa e nëntë e Botërorit të Moto GP.

Piloti spanjoll, protagonist absolut i fundjavës holandeze deri tani, e ka mbyllur me kohën 1’31”814, duke vendosur një rekord të ri piste.

Nga radha e parë do të niset Fabio Quartararo, lideri i renditjes së përgjithshme, në krah të Francesco Bagnaia, vetëm vendi i 12-të në start për Valentino Rossi-n, mbrapa Mir dhe Pol Espargaro.

Related posts

Messi shfaqet pas Botërorit, zbarkon në Barcelonë me familjen e tij (FOTO)

Isa.Autor

PARAQITJE MBRESËLËNËSE NË FUSHË/ Rebic do të jetë 100% “kuqezi”, ja sa do të paguajë Milani

Delo.autor

LIVERPOOL MERR GODITJEN E RËNDË/ Mbrojtësi Van Dijk mbyll sezonin, ja sa do të mungojë…

Delo.autor

Leave a Comment