Futboll Sport

“TË Q*FSHA MAMANË”/ UEFA dënon Arnautovic për ofendimin e Alioskit, ja vendimi që merr…

Marko Arnautovic, për të cilin ka shumë dyshime se është me origjinë shqiptare prej mbiemrit, e ka pësuar pas fjalëve dhe gjesteve të bëra në ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut.

Sulmuesi ofendoi Ezgjan Alioskin. Pas shënimit të golit, Arnautovic shpërtheu dhe u desh që ta mbanin shokët e skuadrës. Mediat serbe e nxorën zbuluar futbollistin e Austrisë.

Ato shkruanin se nga leximi i buzëve në momentin e irritimit, Arnautovic thoshte: “Të q…. nënën shqiptare”. UEFA nisi proces disiplinor dhe për sulm të kundërshtarit e ka pezulluar me një ndeshje.

Kështu Arnautovic nuk do të mund të aktivizohet në ndeshjen kundër Holandës, ditën e nesërme. Frika ishte se do dënohej më shumë, por sulmuesi ia ka hedhur paq.

Related posts

City kërkon kapitenin e Shakhtar Donetsk, braziliani Taison drejt Anglisë

Q.Autor

PAS GODITJES SË FUNDIT ME LUKAKUN/ “Rilind” Interi i trajnerit Conte, ja formacioni për sezonin e ri

Delo.autor

“NUK MUND TË HAJA DHE TË FLIJA”/ Marcelo tregon ankthin para ndeshjes me Liverpool: Kisha frikë se nuk më lejonin të…

Delo.autor

Leave a Comment