Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ZYRTARE/ Sulmuesi shqiptar mbyll aventurën me ekipin kroat, do të transferohet tek klubi…

Emir Sahiti e mbyll aventurën e tij me skuadrën e Sibenikut nga ku ishte në huazim dhe ribashkohet përsëri me klubin e Hajdukut të Splitit.

Sulmuesi 22-vjeçar i cili shkëlqeu në rradhët e Sibenikut ku u aktivizua në 35 ndeshje në total në të gjitha kompeticionet nga ku realizoi dhe 7 gola dhe dhuruar 2 asiste, mbylli aventurën me skuadrën kroate.

Këtë lajm e ka publikuar vetë sulmuesi i Kombëtares U-21 me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social në “Instagram” nga ku kishte falënderime për të gjithë tifozët dhe stafin teknik për këtë aventurë të këndshme në rradhët e Sibenikut.

POSTIMI I EMIR SAHITI –

Dua të falënderoj HNK Sibenik, të gjithë trajnerët, punonjësit e klubit dhe tifozët. Faleminderit për mundësinë dhe mbështetjen, ishte e mrekullueshme të punoja me ju. Unë do të vazhdoj të jem tifozi juaj besnik, faleminderit nga ❤️, Emiri Sahiti”

Related posts

KORONAVIRUSI/ Nuk ka ngjarje sportive, njerëzit po vënë baste për… COVID-19

Delo.autor

JUVENTUS VUAN NË MBROJTJE/ “Zonja e Vjetër” kthen sytë nga Chelsea dhe PSG për lojtarët…

Delo.autor

“ÇMENDET UNETID”/ Mou TREMB Realin, ofertë STRATOSFERIKE për “YLLIN” e ekipit

Isa.Autor

Leave a Comment