Futboll Sport

AKUZAT/ Lazer në sytë e Schmeichel, UEFA nis procedim disiplinor kundër Anglisë

Gjysëmfinalja Angli-Danimarkë ka zbritur nga fusha në tryezën e komisionit disiplinor.

UEFA në fakt ka njoftuar se ka hapur një procedim disiplinor kundër Anglisë, pas gjysmëfinales së Euro 2020 të fituar kundër Danimarkës. Akuzat janë tre, por më kryesore është lazeri i drejtuar në fytyrën e portierit danez Casper Schmeichel.

Përdorimi i lazerit nga tifozët anglezë kundër Schmeichel në kohën e ekzekutimit të penalltisë së Kane, ka qenë edhe pika më e rëndë e akuzave, duke qenë se bëhet fjalë për episodin vendimtar të ndeshjes, ku u shënua edhe goli që kualifikoi Anglinë në finale.

Në fakt, portieri danez arriti të priste goditjen e sulmuesit të Tottenham, por topi mbeti sërisht në këmbët e Kane që shënoi me portën e zbrazët.

Dy akuzat e tjera janë shqetësimi i shkaktuar prej tifozëve gjatë himnit kombëtar danez dhe ndezja e fishekzjarreve në shkallët e Wembley.

Related posts

“TËRBOHET” MOURINHO/ “FERRARI” i Man United dëshiron të largohet në…

Isa.Autor

HORROR NË ITALI/ Gjyshi i yllit të Serisë A kërcënon me thikë në fyt klientin në lokal

Delo.autor

EURO 2021/ Kosova e pafat, Maqedonia e Veriut në avantazh (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment