Futboll Sport

“DO T’JU THYEJMË KËMBËT”/ Çfarë ndodhi pas kualifikimit të Laçit në Rumani

Takimi Universitatea Krajova-Laçi u zhvillua me dyer të mbyllura, pasi klubi rumun ishte i pezulluar që ta luante ndeshjen pa praninë e tifozëve.

Eliminimi nga Laçi nuk është “përtypur” nga tifozët e Krajovës, të cilët pas ndeshjes kanë shpërthyer ndaj lojtarëve të skuadrës së tyre, madje duke i kërcënuar edhe me thyerje këmbësh.

Qindra tifozë të Universitateas pas ndeshjes, të ndodhur në ambientet e jashtme të stadiumit, kanë protestuar ndaj ekipit, madje kanë rrethuar edhe autobusin ku ndodheshin lojtarët dhe stafi. Ata kanë protestuar ndaj tyre duke e quajtur turp eliminimin nga Laçi dhe i kanë kërcënuar futbollistët.

“Lojtarë të Serisë B. Do t’ju thyejmë këmbët”. “Mercenarë, mercenarë”.

Këto ishin thirrjet dhe kërcënimet e tifozëve të irrituar ndaj lojtarëve të Universitateas pas eliminimit që Laçi u bëri në turin e dytë të Konferencë Ligës.

Related posts

Modric: Kroos është një nga më të mirët në botë

Sadik.Autor

EUROPA LEAGUE/ Pioli me disa ndryshime në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Neymar ka bërë diçka shumë të çuditshme pas humbjes ndaj Realit

Q.Autor

Leave a Comment