Futboll Shqipëri Sport

E PABESUESHME/ Sulmuesi Shpendi titullar në miqësore, ndëshkon Juventus-in me një “PERLË” (VIDEO)

Sulmuesi shqiptar Kristian Shpendi është bërë protagonist ditën e sotme duke i shënuar Juventusit në një ndeshje miqësore.

18-vjeçari i cili aktivizohet si sulmues tek të rinjtë e Çezenës, është aktivizuar titullar në miqësoren e sotme duke ia shpërblyer më së miri besimin trajnerit shqiptar.

Kristian Shpendi ngushtoi shifrat në minutën e 36-të të takimit, duke përfituar nga një aksion këmbëngulës i Çezenës. Një gol mjaft i bukur nga sulmuesi 18-vjeçar i cili veproi si një sulmues rrace.

Related posts

Suarez: Tani duket sikur fitorja e titullit nuk vlen asgjë

Sadik.Autor

E RËNDË/ Mbrojtësi gabon dhe skuadra pëson gol, shokët e skuadrës i marrin jetën

Delo.autor

Forca e fjalëve/ Zbulohet fjalimi i Messi-t në pushim të ndeshjes me Nigerinë

Isa.Autor

Leave a Comment