Futboll La Liga Sport

SPEKTAKËL NË MIQËSORE/ Ylli Manaj nuk di të ndalet, realizon një “PERLË” me Barcelonën (VIDEO)

Rei Manaj vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Barcelonës. Sulmuesi i përfaqësues shqiptare, po shfrytëzon çdo mundësi që po i jepet me katalanasit për të treguar formën e vet dhe sot ka shënuar përsëri me ekipin e parë.

I rreshtuar mes titullarëve në sfidën e sotme ndaj Zhirona, Manaj e ka kërkuar që në fillim golin dhe e ka gjetur në minutën e 24-t të sfidës. Pas një aksioni nga e majta, ai e kërkoi topin në qendër dhe i vetëm para portierit ia kaloi sferën mes këmbëve këtij të fundit për të çuar shifrat në 2-0 për ekipin e tij mes duartrokitjeve të tifozëve të pranishëm.

Në ndeshjen e parë të skuadrës në fazën përgatitore, Manaj shënoi 3 gola në suksesin 4-0 ndaj Gimnastik Tarragonës.

Related posts

MESSI, RONALDO DHE GUARDIOLA TEK PSG/ Ish-lojtari i kampionëve të Francës zbulon idenë e “çmendur”

Delo.autor

FITORE HISTORIKE ME “MANITA”/ Shqipëria vendos rekordin e ri në ndeshje zyrtare ndaj San Marinos

Delo.autor

Kërcënimi që largon Neymar nga PSG, Al Khelaifi drejt Brazilit

Q.Autor

Leave a Comment