Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Hamilton siguron “pole position” numër 101 në Hungari, zhgënjen Ferrari

Lewis Hamilton ka siguruar pole position në kualifikueset për Çmimin e Madh të Hungarisë.

Shtatë herë kampioni i botës ka lënë mbrata Valtteri Bottas dhe Max Verstappen, duke siguruar “pole” numri 101 në  karrierë.

Zhgënjen Ferrari, që synonte ta niste garën nga radha e tretë (nga ku do të nisen Gasly dhe Norrsis): Charles Leclerc i shtati, Carlos Sainz ka dalë nga pista në kthesën e fundit të Q2 dhe do të niset nga radha e tetë.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Arsenal befason të gjithë, zbulohet trajneri i ri

Sadik.Autor

Djali i legjendës së United nënshkruan në ”Old Trafford”

Sadik.Autor

Spektakli i tribunave nuk mbetet pas, ja disa nga imazhet më të bukura nga finalja e Moskës (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment