Sport Të tjera

SHQIPTARËT NË “TOKIO 2020″/ Dëmtohet Indrit Cullhaj, qitësja Deliaj doli në vendin e 37

Përfundoi mes dhimbjesh garimi i Indrit Cullhajt në Lojërat Olimpike të Tokios. Sportisti shqiptari xhudos garoi në kategorinë deri në 66 kg të kësaj disipline sportive dhe sfida e tij e parë ishte ajo me Kostarikanin Sancho.

Por pas 11 minutash, Çullhaj u detyrua të dorëzohej kundrejt rivalit të tij.

Cullhaj e nisi mjaft mirë duelin dhe për një pjesë të mirë të kohës u shfaq superior ndaj kundërshtarit të tij, por në fund sportisti shqiptar nuk ia doli të fitojë këtë përballje, madje në kapjen e fundit në këtë duel pësoi edhe një dëmtim duke dalë nga parketi me barelë.

Pasi mori ndihmën e parë nga stafi mjekësor i delegacionit, Cullhaj u dërgua në spitalin qendror të Tokios për një kujdes më të specializuar teksa i është nënshtruar analizave të nevojshme dhe ekzaminimit me skaner. për fat të mirë, Cullhaj rezultoi se nuk kishte dëmtime serioze dhe u kthye në Fshatin Olimpik, por përkohësisht do të shkëputjet nga stërvitja

Ndërkaq, këtë të dielë zhvilloi garën e saj të parë edhe Manuela Delilaj në disiplinën e qitjes. Kjo e fundit garoi në kategorinë 10 m pistoletë me ajër dhe ishte në baterinë e parë.

Delilaj në fund të garimit grumbulloi 565 pikë duke u renditur në vendin e 37 nga 53 sportiste pjesëmarrëse në këtë disiplinë. Manuela Delilaj do të garojë sërish në 29 korrik në 25 m pistoletë precizion.

Related posts

“ATA KANË PARA DHE MENDOJNË SE…”/ Habit pornostarja: Lojtari i Manchester United më mori 200 euro dhe bleu…

Delo.autor

U KUALIFIKUAN ME PËRMBYSJE “TË ÇMENDURA”/ Liverpool-Totteham do luajnë finalen e madhe Champions

Delo.autor

Dikur pjesë e kombëtares dhe Flamurtarit, tani zyrtarizohet tek klubi i madh francez

Isa.Autor

Leave a Comment