Futboll Kategoria Superiore Sport

ZYRTARE/ Vllaznia nuk ndalet në merkato, mesfushori Gustavo firmos për 3 vite me shkodranët

Tjetër zyrtarizim në merkato i Vllaznisë. Mesfushori brazilian Uellinton Gustavo, është afrimi i radhës te shkoadranët.

25-vjeçari ka kaluar me sukses provën disa ditore, duke bindur drejtuesit kuqeblu, për t’i ofruar një kontratë 3-vjeçare.  Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi shkodran nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

FIRMOS BRAZILIANI WELLINTON GUSTAVO “GIGANTE”

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur akordin dhe ka firmosur me fantazistin brazilian Ëellinton Gustavo “Gigante”. Ai prej disa ditësh ka qenë në stërvitje me ekipin dhe stafi teknik ka dhënë ok-in për të. Për rrjedhojë drejtuesit e klubit kanë gjetur marrëveshjen dhe futbollisti 25 vjeçar do të jetë pjesë e jona për tre vitet e ardhshme.

Welcome Wellinton Gustavo!

Related posts

MILAN ME SYTË NGA E ARDHMJA/ Drejtuesit e “Kuqezinjve” duan “Kakanë e Gjermanisë”… (FOTO)

Delo.autor

KOMBËTARJA U-21/ Kapiteni Kallaku shtang Austrinë me një gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)

Delo.autor

FORMULA 1/ Vettel dominon dhe triumfon në Kanada, Hamilton jashtë podiumit

Sadik.Autor

Leave a Comment