Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ Goli i çuditshëm i Goxhës, mbrojtësi shqiptar gjen sërish rrugën e rrjetës në Azerbajxhan (VIDEO)

Jurgen Goxha ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në kampionatin azerbajxhanas. Mbrojtësi 28-vjeçar, ka shënuar një gol të çuditshëm në fundin e pjesës së parë. Pas një harkimi nga një goditje dënimi në krahun e djathtë, shqiptari e ka devijuar topin në një mënyrën speciale, me pjesën e sipërme të kokës, duke e dërgua topin në trekëndësh.

Pavarësisht golit të shënuar nga Goxha, skuadra e Sabail, ku aktivizohet futbollisti shqiptar, nuk arriti të shmangte humbjen teksa u mposht me rezultatin 1-2 nga Zira, që shënoi 2 herë me Volkovin në minutat 16 dhe 39.

Ky ishte goli i dytë për Hoxhën në 5 javët e para të kampionatit, duke u shndërruar në një lider të vërtetë të skuadra e Sabailit.

Related posts

Guardiola kundërshton Mourinho: Gara për titullin mbetet e hapur…

Q.Autor

TIRANA-PARTIZANI/ Nga fitorja 8-0 e “Demave” tek ajo 7-3 e “Bardhebluve”, statistikat e veçanta për derbin…

Delo.autor

PAS NJË GABIMI FATAL MANCHESTER UNITED/ Gafa e De Geas pasohet nga përgjumja e Lindelof (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment