Boks Sport Të tjera

PËRBALLJA NDAJ USYK/ Boksieri Joshua “kërcënon” në peshime, 9kg më i rëndë se rivali ukrainas

Në Londër, sot pasdite janë kryer peshimet e boksierëve në prag të duelit të madh të peshës së rëndë mes britanikut Anthony Joshua dhe ukrainasit Oleksandr Usyk, sfidë e vlefshme për titujt kampionë bote (IBF, WBA e WBO).

Joshua peshonte 109kg dhe ishte 9 kg më i rëndë se Usyk (100kg), çka tregon se britaniku synon të përdorë fuqinë e grushteve të tij për të hedhur KO rivalin. Një sfidë që pritet me shumë interes, pasi janë dy boksierë kampionë bote.

Related posts

E PABESUESHME/ Olsen: “Dua t’i bëj të gjithë të harrojnë Alisson-in”

Isa.Autor

ZGJIDH PROBLEMIN NË REPARTIN E SULMIT/ Teuta firmos me “bomberin” 28-vjeçar nga Mali i Zi, ja përfitimet

Delo.autor

“MBETI JASHTË PËR ARSYE SPORTIVE”/ Solarin e bezdisin pyetjet për Isco

Isa.Autor

Leave a Comment