Sport Të tjera

“US OPEN”/ Tenisti Djokovic siguron raundin e katërt, fitojnë edhe Zverev e Berrettini

Tenisti serb Novak Djokovic siguron raundin e katërt të grand slam të US Open, pas fitores 3-1 (6-7, 6-3, 6-3, 6-2) ndaj japonezit Kei Nishikori. Fitore me përmbysje e numrit 1 në botë, që synon triumfin e katërt sezonal në një turne të madh.

Në raundin e katërt avancon edhe tenisti gjreman Alexander Zverev, numri 4 në botë. Ai po fitonte 2-1 ndaj amerikanit Jack Sock, në momentin që ky i fundit u tërhoq i dëmtuar (3-6, 6-2, 6-3, 2-1). Më tej avancon edhe italiani Matteo Berrettini, numri 6 në botë, që mundi bjellorusin I.Ivashka.

Nuk zhgënjen as talenti i ri italian Jannick Sinner, që mundi 3-2 francezin Gael Monfils dhe shkon në raundin e katërt. Surprizë eliminimi i kanadezit Dennis Shapovalov, që u mund 3-0 nga amerikani Larry Harris. Në raundin e katërt shkojnë edhe amerikani R.Opelka e gjermani O.Otte.

Related posts

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Cikalleshi me shokë dhurojnë spekatkël, i japin “leksion” Fenerbahçes (VIDEO)

Delo.autor

EPISODI I ÇUDITSHËM QË PO BËHET VIRALE/ Rooney shuplakë futbollistit të Manchester United (VIDEO)

Delo.autor

KATEGORIA E PARË/ Shijakasit i afrohen Vllaznisë, kavajasit lënë prapa Bylisin

Isa.Autor

Leave a Comment