DERBI I ITALISË/ Dybala e shpëton Juventusin nga humbja ndaj Inter në frymën e fundit

Paulo Dybala e ka shpëtuar Juventusit nga humbja kundër Interit, duke e shënuar golin e barazimit 1:1 në çastet e fundit të derbit të Italisë të dielën në Serie A.

Interi e kishte epërsinë e një goli për pothuajse tërë takimin në Giuseppe Meazza, falë Edin Dzekos që kishte shënuar herët në minutën e 17-të pas një topi të kthyer nga shtylla e goditur nga Hakan Calhanoglu.

Por skuadra e Simone Inzaghit nuk arriti ta ruajë epërsinë dhe pranoi gol në minutën e 89-të.

Dybala, i futur në fushë si zëvendësues në minutën e 65-të, shënoi nga penalltia duke e mposhtur Samir Handanovicin, pasi paraprakisht Alex Sandro ishte ndalur me faull nga Denzel Dumfries.