Futboll I pakategorizuar Seria A Sport

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Objektivi kryesor i Juventus kushton 45 milionë euro. Dy alternativa

Juventus vazhdon të ndjekë Aurelien Tchouameni, mesfushor i datëlindjes 2000 i Monaco, i cili ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane.

Sipas Tuttosport, talenti mbetet një nga objektivat kryesorë të bardhezinjve në merkato.

Ka dy pengesa për torinezët: akti që pëlqehet nga ekipe të tjera të mëdha si Chelsea, Liverpool dhe Real Madrid. Dhe më pas është çmimi.

Monaco kërkon 45 milionë euro.

Një shifër e lartë, pa harruar edhe rrezikun e hapjes së një ankandi. Alternativat për të përforcuar mesfushën e Allegri-t janë dy emra të dëgjuar më parë: Ryan Gravenberch, yll i Ajax, dhe më eksperti Axel Witsel, i ndjekur prej vitesh nga Juve, kontrata e të cilit me Dortmund është drejt skadencës.

Related posts

PREKËSE/ Momenti kur Griezmann hyn në “Camp Nou” me fanellën Kobe Bryant (VIDEO)

Delo.autor

MILAN-NAPOLI/ I mjaftojnë 5 minuta lojë, Elmas ndëshkon “Kuqezinjtë” (VIDEO)

Delo.autor

U DËNUA NGA “FSHF”-JA/ Shkarkohen dy zyrtarët e klubit pas dhunës në ndeshje

Delo.autor

Leave a Comment