Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Elche-Real Madrid. Rezultati 1-2

Real Madridi synon të rikthehet te fitoret në La Liga, pas barazimit me Osasunën javën e kaluar.

Gjiganti spanjoll do të përballet me Elchen në udhëtim në kuadër të xhiros së 12-të në elitën e futbollit spanjoll.

Vendasit aktualisht ndodhen në pozitën e 15-të me 10 pikë dhe duan që të shkaktojnë befasi. Në anën tjetër Reali përkundër mungesave të mëdha, synon tri pikët nga kjo sfidë.

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti nuk mund të llogarit në shërbimet e futbollistëve si Gareth Bale, Karim Benzema, Dani Ceballos e Federico Valverde.

 

LIVE/ Elche – Real Madrid  1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 86/ Elche ngushon shifrat me golin e shënuar nga Pere Milla.

MINUTA 73/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Vinicius Junior.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 22/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Vinicius Junior.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PAS POLEMIKAVE PËR TRANSFERIMIN TEK JUVENTUS/ Guardiola ultimatum ekipit: Dua këta 3 lojtarë në skuadër ose..

Delo.autor

KRIZA NË MADRID/ “PLESHTI” ka gola, sa e gjithë ekipi i Realit këtë sezon (FOTO)

Delo.autor

“EJA NË SHTËPI”/ Pas Ronaldos, JUVENTUSI në janar ‘ÇMEND’ të gjithë me këtë transferim

Isa.Autor

Leave a Comment