Breaking News Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SHQIPËRIA FITON/ Broja fenomenal mposht me një PERLË Hungarinë

Shqipëria ka marrë një fitore të madhe në duelin e sotëm në “Pushkash Arena” përballë ekipit vendas Hungarisë.

Një tre pikësh i artë për kuqezinjtë e Edi Rejës, të cilën mbajnë vendin e dytë në renditje.

Heroi i fitores ashtu si në ndeshjen e parë dhe në të sotmen është bomberi Armando Broja.

Sulmuesi që luan me Southampton në Premier League realizoi një gol të jashtëzakonshëm në minutën e 80-të, duke i dhënë fitoren e merituar Shqipërisë.

Me këtë fitore Shqipëria mban vendin e dytë me 15 pikë, ndersa dueli i radhës është të martën përballë rivalêve direkt për vendin e dytë. (TemA)

Related posts

ALARM TEK JUVENTUSI/ Ronaldo dëmtohet rëndë me Kombëtaren (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

“ME CR7 NUK KA NEVOJË PËR SQARIME”/ Flet Sarri: Nuk kam parë rritje të skuadrës, por…

Delo.autor

ZËVËNDËSUESI I RONALDOS/ Ende asnjë ofertë nga REALI për RODRIGON

Isa.Autor

Leave a Comment