Futboll La Liga Sport

TENSIONE NË “EL CLASICO”/ Real Madrid pretendon për penallti ndaj Vinicius, Ancelotti i kërkon llogari arbitrit (VIDEO)

Brenda El Clasicos do të ketë gjithmonë polemika dhe tension siç edhe është normale. Kështu ishte edhe sot, kur në “Camp Nou”, përpara golit të Alaba, kishte një episod të diskutueshëm brenda zonës së Barcelona-s, ku Vinicius Jr depërtoi dhe më pas u ndalua mes dy mbrojtësve katalanas…

Braziliani protestoi menjëherë dhe kërkoi që të shihej në VAR, ashtu si edhe Benzema & Co, por arbitri bëri me shenjë se ishte gjithçka “Ok”…

Protesta edhe nga Ancelotti, i cili më pas shkoi te arbitri në fund të pjesës së parë duke kërkuar llogari.

VIDEO

Related posts

Serie A / Roma “fluturon” në vendin e tretë…

Q.Autor

Coutinho i shokon të gjithë, nuk flet me këtë lojtar të Barcelonës

Q.Autor

MERKATO E BUJSHME/ Arriti akordin me klubin, pritet zyrtarizimi i mesfushorit Latifi tek Vllaznia

Delo.autor

Leave a Comment