Boks Sport

FITOI DHE QENRON I PAMPOSHTUR/ Shihni momentin sesi Florian Marku provokon gjatë duelit boksierin francez

Florian Marku mbrëmjen e djeshme ka triumfuar sërish duke mposhtur pas 8 raundeve, francezin Jorik Luiseto.

Boksieri shqiptar mbetet sërish i pamposhtur në ringun profesionist teksa ka regjistruar fitoren e tij të 10 duke e çuar në 11 serinë e dueleve pa pësuar ende humbje.

Ky duel u zhvillua në mitikun “Wembley”, ku Marku mposhti 33-vjeçarin francez, i cili kishte 11 fitore dhe 2 humbje në karrierën si profesionist.

Gjatë kësaj ndeshjeje interesant ishte ku në raundin e pestë, Florian Marku provokon kundërshtarin e tij pas një grushti të marrë në nofull dhe boksieri shqiptar provokon me gjeste që nuk ka ndodhur asgjë dhe provo sërish. Një gjest që u bë menjëherë viral.

VIDEO

Related posts

VAZHDON SERINË E FITOREVE/ “Zikaltërit” përmbysin Sassuolon dhe i fut frikën kryesuesve

Delo.autor

LUAJTI TITULLAR NDAJ TURQISË/ Mbrojtësi i “Azzurrëve” dëmtohet dhe humbet sfidën e rradhës me Zvicrën

Delo.autor

BEHRAMI u largua nga Zvicra/ Futbollistin nga MITROVICA e zëvendëson një SHQIPTAR

Isa.Autor

Leave a Comment