Futboll Sport

“DONI ICARDIN? ATËHERË NA JIPNI…”/ Zbulohet propozimi i PSG-së në drejtim të Juventusit

Juventusi gjithmonë ka qenë në ndjekje të ish-kapitenit të Interit, i cili aktualisht bën pjesë e PSG-së, Mauro Ikardin.

Së fundmi “Les Parisien” ka zbuluar propozimin e klubit të PSG-së në drejtim të Juventusit ku thuhet se i kanë kërkuar rikthimin e Moize Ken në kryeqytetin francez për t’i dhënë “Zonjës së Vjetër” sulmuesin argjentinas.

Gjithsesi ky propozim mund të ndodhë vetëm në qershor dhe jo në muajin janar, pasi italiani Ken deri tani ka veshur dy fanella të ndryshme këtë sezon atë të Evertonit dhe të Juventusit aktualisht dhe një aktivizim në një skuadër të tretë brenda një sezoni nuk ndodh pasi rregullorja e ndalon.

 

Related posts

Harroni Neymar-Mbappe/ Ja kush është lojtari më vendimtar i 2018-ës në Francë

Isa.Autor

DISFATA E MILAN NË DERBIN E MADONINNËS/ Berlusconi i zhgënjyer: Derbin e pashë në TV, por pas një kohe…

Delo.autor

Firmosi kontratën 14 sekonda me vonesë në merkaton e verës, Silva më në fund mund të luajë

Q.Autor

Leave a Comment