Futboll Shqipëri Sport

“LEGJEONARËT”/ I shënojnë 6 herë Gallatasarajit, Bardhi shkëlqen me gol ndaj gjigantëve turq

Jurgen Bardhi po kalon një moment mjaft të mirë me skuadrën e Tuzlasporit, duke shkëlqyer me paraqitjet dhe golat e tij.

Së fundmi ish-lojtari i Partizanit i ka shënuar një gol në miqësore gjigantëve turq të Gallatasarajit ku janë shkatërruar me 6 gola, ekzaktësisht me rezultatin 2-6.

Një rezultat që nuk i shkon për shtat një ekipi si Gallatasaraji sidomos ndaj një skuadre që ndodhet në Ligën e Parë turke.

Jurgen Bardhi shënoi golin e vulosjes së takimit në minutën e 83′.

Aktualisht me fanellën e Tuzlasporit, 24-vjeçari është aktivizuar në kampionat 20 ndeshje duke realizuar 3 gola.

Related posts

Kupa e Spanjës/ Zbulohen formacionet: Espanyol-Barcelona. Mungesë e madhe!

Q.Autor

Paok “hakmerret” ndaj AEK-ut, fiton Kupën në Athinë

Sadik.Autor

MOTO GP/ Kampioni i botës bën mrekullinë, në garë 5 ditë pas operacionit

Delo.autor

Leave a Comment