Futboll Sport

MERKATOJA E BUJSHME/ Southampton kërkon përforcime, një dhuratë “galaktike” për Brojën me shokë

Një lajm i bujshëm është dhënë nga El Nacional.

Gareth Bale mund të kthehet te Southampton, klubi anglez i Premier League ku është rritur.

Duket se uellsiani do të jetë goditja e madhe e pronarit të ri të Shenjtorëve, Dragan Solak, i cili mësohet të ketë kontaktuar Florentino Perez-in për ta pyetur nëse mund ta kthejë në “shtëpi” Bale.

Duke parë se kontrata e tij me Los Blancos skadon verën e ardhshme, Bale mund të kthehet të veshë fanellën e klubit që e ka rritur nga U18 e deri në skuadrën e parë.

Real nuk ka ndërmend t’ia rinovojë kontratën dhe Southampton mund të jetë rasti i duhur për yllin e madrilenëve.

Shumë shpejt, Armando Broja mund të ketë një galaktik në skuadër.

Related posts

LIVERPOOL-MANCHESTER CITY/ Pas një asist nga Salah, ylli Mane ndëshkon “Qytetarët” me një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

FESTA E SHËN VALENTINIT/ Tifozët e skuadrës së Serisë A bëjnë gjestin e mrekullueshëm për klubin e tyre të zemrës

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Porto mposht Juventus, talenti Chiesa mban gjallë shpresat e “Bardhezinjve”

Delo.autor

Leave a Comment