Formula 1 Sport Të tjera

PO SHIJON PUSHIMET/ Max Verstappen, kampioni i F1 ka një avion privat 13 milionë euro

Max Verstappen po shijon pushimet e merituara pas triumfit në Formula 1.

Ku i dihet nëse kampioni i Red Bull, gjatë pushimeve, do të ketë lëvizur nëpër botë me avionin e tij privat që e shoqëron nga fundi i 2020-ës nga një Çmim i Madh te tjetri.

Holandezi e ka blerë në vitin 2020 nga themeluesi i Virgin Group. Bëhet fjalë për një mjet super luksoz me vlerë 13 milionë euro, me ndenjëse dhe divane në lëkurë dhe çdo aksesor tjetër për ta bërë udhëtimin sa më të pëlqyeshëm.

Quhet Falcon 900-EX dhe është ndërtuar nga kompania franceze Dassault.

Pavarësisht se është një prodhim francez, Verstappen e ka dekoruar me ngjyrat e Holandës së tij.

Related posts

KËRKOI OPERACIONIN “FSHESA” TEK BARCELONA/ Klubi “Katalanas” i propozon Koeman rinovimin… me kushte

Delo.autor

Salah ka dy arsye të forta për të qenë në fushë sot

Sadik.Autor

PAS HUMBJES NDAJ KUKËSIT/ Trajneri Dovedan: Është shumë e vështirë për të bërë ndryshimin, na duhen…

Delo.autor

Leave a Comment