Futboll Sport

RINOVIMI/ Ylli i Bayern Munich kërkon 15 milionë euro në sezon

Serge Ganbri është një nga lojtarët që pritej të rinovonte këto ditë me skuadrën e Bajernit. Anësori i djathtë që luan në Mynih është nga më vlerësuarit në kampionatin gjerman.

Për këtë arsye, drejtuesit e klubit më të titulluar në Gjermani nuk duan të humbasin shërbimet e tij dhe për sezonet e ardhshme.

Por sipas “Sport1”, Gnabri ndryshe nga Koman, i cili pranoi se do të rinovonte, është ende nuk menduar për të ardhmen e tij. Lojtari mësohet t’i ketë kërkuar drejtuesve të skuadrës se kërkon një rrogë vjetore prej 15 milionë eurosh.

Një shifër e lartë kjo për drejtuesit që për momentin nuk i kanë kthyer asnjë përgjigje lojtarit, kontrata e të cilit skadon në 2023-shin.

Related posts

LIVE/ Laçi-Kukësi: Uilliam zhbllokon sfidën, në avantazh verilindorët (VIDEO)

Isa.Autor

2 SFIDAT MIQËSORE TË QERSHORIT/ Fillon kapitull të ri, Benzema kthehet në kombëtare pas 2058 ditësh

Delo.autor

SFIDA NDAJ SEVILLAS/ Messi mungon në ndeshjen e rradhës, por Boateng bën…

Delo.autor

Leave a Comment