Futboll Seria A Sport

“SITUATË ANORMALE, KONFUZION I MADH”/ Marotta: Kompetenca e Autoriteteve Shëndetësore duhet të…

Bolonja-Inter nuk do të zhvillohet si ndeshje, ndonëse skuadra zikaltër është paraqitur në ambjentet e stadiumit “Renato Dall’Ara” për të zbatuar protokollin e Ligës së Serisë A. Për këtë ka folur administratori i deleguar i Interit, Bepe Marota për mediat duke treguar se kjo është një situatë anormale:

“Ka një konfuzion të madh, jemi dëshmitarë të situatave anormale. Nuk ka asnjë udhëzim, ne duam të hartojmë një protokoll të ri për të pasur një takim me qeverinë.

Bolonja ishte gati për të luajtur, por vuajti vendimin e Autoriteteve Shëndetësore. Nuk ka udhëzime mes sportit dhe Ministrisë së Shëndetësisë, duhet vendosur për protokollin që do të zbatohet. Kompetenca e Autoriteteve Shëndetësore duhet të kufizohet.”, përfundoi Marota.

Related posts

“NUK ISHTE AQ E LEHTË”/ Lewandwoski thyen heshtjen. Xavi “qan” rastet e shpërdoruara

bora.autor

“MISIONI 80 MILIONË EURO”/ Perez në sulm për të “shkatërruar” Barcelonën

Isa.Autor

CARABAO CUP/ Klubi i Championship eliminon Newcastle dhe shkruan historinë

Delo.autor

Leave a Comment