MMA Sport Të tjera

“THE SUN” PUBLIKON LISTËN/ Shifra të çmendura të sportistëve, shikoni sa fiton McGregor për 7 sekonda

Sportistët janë ndër njerëzit më të paguar në botë. Sigurisht që përveç profesionit, ata janë dhe imazhe për kompani të ndryshme. Fjala milionë për ta është shumë pak. Por sa kohë u duhet atyre që të fitojnë një milionë?

Prestigjozja “The Sun” ka përpiluar një listë me sportistët më të paguar. Këtë listë e kryeson luftëtari MekGregor. Irlandezit i duhen vetëm 7 sekonda që të fitojë 1 milionë paund. Shifër e çmendur duke pasur parasysh që luftëtarët e UFC-së ndeshen pak herë në vit.

Përsa i përket futbollit, Nejmar është më i shpejti me 40 minuta. E ndjek më pas Mesi me 43 dhe Ronaldo me 53 minuta.

Shifra të çmendura, por futbollistët janë gjithashtu dhe burim shumë i madh të ardhurash për ata që përfitojnë shërbimet e tyre.

 

Related posts

E RËNDË/ “U luajt 100 minuta deri sa u përmbys ndeshja”, ish-futbollisti lëshon akuzën e rëndë për fiksim rezultati

Delo.autor

“NJERIU I REKORDEVE”/ Quagliarella dhe “përralla” që kërkon historinë në….

Delo.autor

KONFIRMON TRAJNERI NORVEGJEZ/ Solskjaer: Pas një dekade ky lojtar largohet nga “Djajtë e Kuq”

Delo.autor

Leave a Comment