Futboll Gossip Sport

GRATË E FUTBOLLISTËVE NË GJYQ/ Çfarë fshihet pas historisë së “çmendur” dhe padisë që mund t’u kushtojë 3 milionë dollarë

Gjyqi aq i pritur për shpifje që mund të kushtojë 3 milionë funte do të mbahet ditën e enjte. Bëhet fjalë për gjyqin midis gruas se sulmuesit të Premierligës Jamie Vardy, Rebekah dhe bashkëshortes së Wyane Rooney, Coleen pas padisë për shpifje në një sherr online 2 vite me parë.

Po çfarë ka ndodhur konkretisht?

Rooney pretendon se Vardy ka shpërndarë në shtyp histori negative dhe të rreme kundër saj.

38 vjeçarja Vardy mohon abuzimet dhe ka thënë se stresi i debatit publik të tyre i ka shkaktuar ankth të rëndë. Dokumentet e gjyqit thonë se Vardy ka depozituar padinë më 12 qershor.

Në tetor 2019, Rooney ka akuzuar Vardy se ka kaluar të e përditshmja “Sun” histori private të saj, mes të cilave dhe faktin se Rebeçah po mendonte për zgjedhje të gjinisë së bebes së saj me qëllim që të kishte një vajzë.

Pak pas akuzave publike të Rooney, Vardy mohoi gjithçka.

Në shkurt Rebeçah Vardy shpërtheu në lot gjatë një interviste duke treguar se si tallej nga publiku. Asokohe Vardy ishte shtatë-muaj shtatzënë dhe thotë se shpërthente në lot duke lexuar komentet e dashakeqësve.

Rooney tha se ajo kishte ndryshuar cilësimet e privatësisë për t’i bërë postimet të dukshme për llogarinë e vetëm një personi – atë të Vardy.

Dinakëria hetuese e Rooney shpejt bëri që ajo të quhej “Ëagatha Christie” në mediat sociale  një shenjë për romancieren britanike të krimit me famë botërore Agatha Christie.

Po kush janë të përfshirët në histori?

Coleen Rooney

Coleen Rooney, 36 vjeç, është gruaja e ish-yllit të Anglisë (dhe tani menaxher i Derby County) Ëayne Rooney.

Ata u takuan në vendin e tyre të lindjes, Croxteth në Liverpool në moshën 12-vjeçare dhe filluan një lidhje kur ishin 16 vjeç. Martesa në Portofino, Itali, në verën e vitit 2008, OK! Revista thuhet se ka paguar 2.5 milionë funte për mbulimin ekskluziv të dasmës. Çifti tani jeton në një rezidencë 20 milionë funte në Cheshire dhe kanë katër djem së bashku, Kai, Klay, Kit dhe Cass.

Rooney ka shkruar më parë kolona për Closer dhe OK! Revista, si dhe prezantimi dhe prezantimi i një DVD fitnesi. Ajo ka botuar disa libra, duke përfshirë një autobiografi dhe udhërrëfyes stili.

Rone

Rebeka Vardy

Rebekah Vardy, 40 vjeç, është e martuar me sulmuesin e Leicester City, Jamie Vardy.

Çifti u takua në vitin 2014, kur Vardy punonte si promovuese e një klubi nate.

Ata u martuan në maj 2016 në Kështjellën Peckforton në Cheshire, me të ftuar përfshirë këngëtarin e One Direction Louis Tomlinson dhe kitaristin Kasabian Sergio Pizzorno.

Çifti tani jeton në një rezidencë në Lincolnshire. Vardy ka pesë fëmijë – Megan dhe Taylor nga marrëdhëniet e mëparshme, dhe Sofia, Finlay dhe Olivia Grace me Vardy. Ajo është gjithashtu njerka e vajzës së Xhemi nga një lidhje e mëparshme, Ella.Babai i Vardy, Carlos Miranda, ka lindur në Madeira, duke e bërë atë gjysmë portugeze.

Vardy ka punuar më parë si modele dhe është shfaqur në shfaqje të ndryshme realiteti, duke përfshirë I’m A Celebrity… Get Me Out Of Here dhe Dancing On Ice. Ajo është paraqitur gjithashtu në Loose Ëomen dhe është shfaqur së bashku me bashkëshortin e saj në Celebrity Gogglebox.

Rbe

Pse çështja po vjen tani në gjykatë?

Ndërsa postimi i mediave sociale që ndezi çështjen u shpërnda në tetor 2019, lajmi se Vardy do ta çonte Rooneyn në gjykatë nuk u shpërnda deri në qershor 2020.

Ndërkohë, Vardy solli në jetë vajzën e saj Olivia Grace, e cila tani është dy vjeç e gjysmë.

Në nëntor 2020, z. Justice Ëarby vendosi në favor që Vardy të procedonte me çështjen pas seancës paraprake për shpifje në Gjykatën e Lartë. As Rooney dhe as Vardy nuk ishin personalisht në gjykatë. Rooney u urdhërua t’i paguante Vardyt pothuajse 23,000 £ për shpenzimet gjyqësore.

Kostot totale ligjore janë vlerësuar në mbi 400,000 £ nga secila anë .

Pas përpjekjeve për të ndërmjetësuar çështjen dhe pas disa ditësh seanca paraprake, më në fund çështja po vjen në gjykatë tani.

Ku po mbahet gjyqi dhe sa do të zgjasë?

Gjyqi, i cili po mbahet në Gjykatën e Lartë në Londër, do të fillojë të martën më 10 maj dhe është planifikuar të zgjasë gjashtë ditë.

Një vendim për çështjen pritet në një datë të mëvonshme.

Related posts

LIGUE 1/ Buffon shumë pranë transferimit te PSG

Sadik.Autor

REFUZOI SHQIPËRINË/ Nesër përballet për herë të dytë me Juven: Në të parën ndërrova fanellën me Pogba

Delo.autor

E BUJSHME/ PEREZ hedh sytë nga BRAZILI, për të gjetur pasuesin e RONALDOS

Isa.Autor

Leave a Comment