Futboll Sport

NDODH ÇUDIA/ Ekipi francez prish kontratën me mbrojtësin, shkak p*rdhët që lëshonte në…

Kemi parë raste të ndryshme në botën e futbollit, kur lojtarët janë përjashtuar nga klubet e tyre për shkak të qëllimeve të caktuara. Por ajo e mbrojtësit Marselo te Lion është diçka e veçantë.

Braziliani u përjashtua nga ekipi në gushtin e kaluar dhe kontrata e tij u ndërpre në janar të këtij viti.

Siç bën me dije “L’Equipe”, Marselo lëshonte gazra të shpeshta në dhomat e zhveshjes dhe gjithmonë qeshte për këtë veprim.

Kjo gjë i erdhi në majë të hundës drejtorit sportiv të Lion, Zhuninjos, i cili vendosi ta përjashtonte atë nga ekipi.

Related posts

Shkëlqeu në Botëror me Kroacinë, Interi “izolon” futbollistin e tij

Isa.Autor

PO PËRGATITET SHITJA E INTER PËR SHKAK TË KRIZËS PREJ COVID-19? Reagon klubi “Zikaltër”: Presidenti Zheng…

Delo.autor

HISTORIA E ARBITRIT/ Përvoja në burg, ja si Taylor i shpëtoi jetën mesfushorit Eriksen…

Delo.autor

Leave a Comment