Futboll Seria A Sport

BROJA I SHUMËKËRKUAR/ Një tjetër klub i Seria A hedh sytë te sulmuesi shqiptar

Për Armando Brojën vera do të jetë e “nxehtë”, pasi në këtë merkato është kthyer në fokusin e disa skuadrave të mëdha që kërkojnë shërbimet e talentit shqiptar.

Disa skuadra në Seria A kërkojnë të shkojnë te sulmuesi i kombëtares, teksa së fundmi në skenë ka dalë edhe emri i Bolognas, e cila kërkon të përforcojë repartin e sulmit dhe tek 20-vjeccari gjen lojtarin e duhur për formacionin e italianëve.

Konkurrenca për të arritur te shërbimet e talentit kuqezi është e madhe, teksa bisedimet mes palëve nuk kanë nisur ende, por tashmë Broja udhëheq listën e dëshirave të Bolognas për sulmin e skuadrës, teksa pas tij renditen Bonazzoli dhe Strand Larsen.

Kujtojmë se Broja arriti të shkëlqente me Southampton në këtë sezon në Premier League, teksa arriti të shënonte edhe 9 gola, ndërsa me të përfunduar huazimi sulmuesi është kthyer te Chelsea.

Related posts

Frikë tek Man United/ Pas largimit të tij, MOURINHO mund të dalë jashtë kontrollit

Isa.Autor

KUR CR7 “THYEN” KUFIJTË/ Emri i tij do të shtohet në stadiumin e…

Delo.autor

LARGIMI I SERGIO RAMOS NGA REALI/ Ylli Benzema me mesazh prekës, Casillas nuk harron t’i shkruajë (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment