Futboll Sport

“JETA E DYTË” E ERIKSEN/ Mesfushori përzgjedh gjigantin anglez si klubin e tij të radhës

Kristian Eriksen duket se e ka bërë zgjedhjen për klubin e tij të radhës, me mesfushorin danez që raportohet se ka arritur një marrëveshje 3-vjeçare me Mançester Junajtid.

eriksen

Sipas raportimeve nga “The Athletic”, “Djajtë e Kuq” kanë gjetur akordin me lojtar për transferimin në skuadër dhe pritet vetëm zyrtarizimi i marrëveshjes, e cila pritet të ndodhë në orët e ardhshme.

30-vjeçari shkëlqeu në aventurën tek skuadra e Brentfoordit, ku u rikthye të luante pas momenteve të frikshme që përjetoi në Europian ku mbeti për disa minuta pa jetë.

Related posts

SULMON ASHPËR MANCHESTER CITY-N/ Presidenti i La Ligas: Nuk ndikohen nga pandemia sepse…

Delo.autor

FORMULA E/ Frikë nga “coronavirus”, piloti përfundon 2 javë në karantinë

Delo.autor

“NA LA PA FRYMË”/ Ish e dashura e Bobo Vierit “i vë flakën” Instagramit me foto NUDO (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment