Futboll Sport

NUK ËSHTË NË PLAN TË ÇAVIT PËR SEZONIN E ARDHSHËM/ Barcelona dëshiron largimin e futbollistit më të pasur të skuadrës

Barcelona dhe tekniku Çavi po projektojnë më kujdes një skuadër se më me kualitet për sezonin e ardhshëm ku objektivi fitimi i trofeve. Pas afrimeve të shumta duket se radhën e kanë largimet me sulmuesin Martin Brethuajt që duket se do të duhet të gjejë një skuadër të re.

brethueit

Sipas raportimve nga “Sport” në ditët e fundit ka pasur kontakte të shtuara mes Barcelonës dhe agjentit të lojtarit për ndërprerjen e kontraës së tij, me teknikun Çavi Hernandez që nuk e konsideron si pjesë të organikës për sezonin e ri.

Brethuajt duket se do të nisë kështu një aventurë të re ku nuk përjashtohet dhe një sfidë e re jashtë futbolit, me 31-vjeçarin që ka disa biznese të ndryshe përreth globit dhe një pasuri rreth 250 milionë dollarë.

Related posts

Blindohet Franca për finalen e Kupës së Botës, 110 mijë agjentë në patrullim

Isa.Autor

“SNAJPERI” FERNANDES/ Manchester United gjen njeriun e pagabueshëm! Por, perfeksioni mban një tjetër emër

Delo.autor

KTHIMI I ZIDANE DHE REFUZIMI I MOUT/ Kapiteni Ramos përgënjeshtron: Ndryshimet mund të sjellin gjëra pozitive…

Delo.autor

Leave a Comment