Futboll Sport

BULETIN LUFTE/ Buletin lufte/ Milan i fashuar, vetëm 15 lojtarë në Champions ndaj Çelsit (TABELA DHE FORMACIONI)

Tre muaj ndalesë për Davide Kalabria, dy muaj për Aleksis Salmakers dhe dy javë për Simon Kjaer.

MILAN

Janë këto lajmet e buletinit mjekësor të dhënë dje nga Milanit për lojtarët që u dëmtuan gjatë ndeshjes me Empolin.

Kapiteni ka një tërheqje në kofshën e djathtë, teksa në të njëjtin vend danezi ka një dëmtim të lehtë.

 

 

Ndërkohë, anësori belg ka ndrydhje ligamentesh, që e detyrojnë të mbyllë vitin kalendarik përpara kohe, duke humbur praktikisht edhe Botërorin.

Ndërkohë, lajmet e mira janë në lidhje me Teo Hernandezin dhe Divok Origin.

Ky i fundit është stërvitur për herë të parë më grupin dhe mund të grumbullohet nesër me Çelsin.

Mëngjerashi francez vazhdon të stërvitet vetëm dhe shanset për ta parë në fushë nesër apo ndaj Juves janë pranë zeros.

Terapi edhe për Majk Menjanë që mund të bëjë mrekullinë e radhës, duke qenë gati për sfidën e kthimit me Çelsin të martën e ardhshme.

mi (1)

Related posts

E BUJSHME/ Nuk gjendet gjuha e përbashkët, Milani vlerëson shitjen e mesfushorit Kessie në muajin janar

Delo.autor

RINOVIMET KTHEHEN NË PROBLEM PËR MILAN-IN/ Kjaer ngre dyshime: Nuk jemi afër një marrëveshje, por…

Delo.autor

MERKATO E BUJSHME/ Liverpool dhe PSG sfidohen për sulmuesin që po përçan Real-in, ja emri…

Delo.autor

Leave a Comment