Futboll Sport

ZYRTARE/ Lëvizje surprizë! E mbylli me zikaltërit, sulmuesi transferohet te skuadra ku u bë i njohur

Transferim surprizë për Josip Iliçiç!

ILICIC

Sulmuesi ka kaluar me parametra zero te skuadra ku u bë i njohur, te Maribori në Slloveni.

34-vjeçari, i cili e mbylli me Atalantën këtë sezon do të vijojë karrierën në vendlindje, duke u rikthyer sërish te Maribori pas 12 vitesh.

Slloveni ka firmosur një kontratë 3-vjeçare, të cilin do ta mbajë të lidhur për të paktën deri në vitin 2025.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi i Mariborit me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar, duke i uruar mirëseardhjen ish-futbollistit bergamask.

Përveç Atalantës dhe Mariborit, Josip Iliçiç u aktivizua edhe me skuadrat e Fiorentinës, Palermos, Interblok, Bonifika dhe Britof.

Related posts

ZYRTARE/ Klubi i Premier me pronarë të rinjë, tifozët “shpërthejnë” në festë pas mbërritjes së sheikëve (FOTO)

Delo.autor

Ajeti ndryshon kampionat, afër klubit “të mallkuar” të shqiptarëve

Sadik.Autor

TEK PSG NUK JANË TË LUMTUR ME TUCHEL/ Drejtuesit e klubit francez marrin vendimin për të ardhmen e trajnerit

Delo.autor

Leave a Comment