Futboll Sport

REKORD UNIK NË BOTËROR/ Ronaldo: Jam krenar. Santos: Është fenomenal, do flitet edhe pas 50 vitesh për të

“Jam shumë krenar”. Kështu e përshkruan C.Ronaldo rekordin unik të vendosur në Botëror, bëhet lojtari i parë në histori që arrin të realizoj të paktë një gol në 5 Botërore:

“Është një ditë e bukur, të shënoja gol në 5 Botërore më bën të ndihem krenar. Gjëja më e rëndësishme është që ndihmova skuadrën për të fituar. Në turne të tillë si Kupa e Botës të fitosh ndeshjen e parë është shumë e rëndësishme”, u shpreh C.Ronald

316967126 5971321846253945 6913876860528774559 N

Ylli portugez gjeti fillimisht rrugën e rrjetës, por gjyqtari i takimit anuloi gjithçka për pozicion jashtë loje, më pas fitoi një 11-metërsh dhe po vetë nga pika e bardhë e penalltisë u tregua i saktë duke kaluar luzitanët në avantazh.

173958706 67ad93ee Fe44 480f B5ab 026802576845

Më fjalë të mëdha për C.Ronaldo-n foli dhe trajneri i Portugalisë, Fernando Santos: “Është një lojtar fenomenal. Edhe pas 50 vitesh do të flitet akoma për të”, u shpreh Santos.

Related posts

Nis në Korçë, Teuta kërkon 3 pikët jetike ndaj Skënderbeut të shpallur kampion

Sadik.Autor

Napoli-Chievo, “Axurrët” s’kanë humbur asnjë nga 6 ndeshjet e fundit ndaj miqve

Sadik.Autor

EUROPA LEAGUE/ Ndizet sfida në “Olimpico”, Roma realizon 2 gola të shpejtë në 4 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment