Futboll Sport

NË KËRKIM TË NJË DJALLI/ Nga Low te Pochettino, zbulohen kandidatët e Belgjikës

Pas 6 vitesh nën drejtimin e Roberto Martinez, përfaqësuesja belge është e detyruar të gjej një trajner të ri. “Djajtë e kuq” kanë nisur prej kohësh, menjëherë pas përfundimit të Botërorit, sondazhet për të gjetur një zëvendësues, pasi dhe pista Thierry Henry është zbehur shumë. Asistenti i Martinez, ish sulmuesi i famshëm francez, fillimisht shprehu dëshirën për të marrë drejtimin e Belgjikës, por më pas u tërhoq duke theksuar se nuk ka pasur kurrë asnjë kontakt me përfaqësuesit e federatës.

Daaaaa

Sipas Daily Mail, në listën e dëshirave të drejtuesve janë tre emra të njohur: Low, Pochettino dhe Andre Villas-Boas. Low është trajneri i vetëm që ka eksperiencë në drejtimin e një ekipi përfaqësues, 15 vite në krye të Gjermanisë e bëjnë atë kandidatin kryesor.

Jogi Loew Archivbild

Një tjetër emër i rëndësishëm është edhe Pochettino, ish trajner i Tottenham dhe PSG, të dy janë trajner të lirë. I treti në listë është Andre Villas-Boas, dikur një nga emrat më premtues, por vitet e fundit ka preferuar paratë dhe jo klube të njohura. Çdo trajner që do të marrë drejtimin e Belgjikës duhet të bëjë llogaritë me një ekip të vjetër në moshë, ku revolucioni është i pashmangshëm.

Related posts

SKANDALI I TRUKIMEVE TË NDESHJEVE/ Ish-lojtari i Real Madridit përfundon në burg, ja dënimi i rëndë

Delo.autor

START FANTASTIK I VLLAZNISË NË KAMPIONAT/ Zbulohet premioja pas fitores me Skënderbeun

Delo.autor

Lajm i gëzuar për tifozët e Arsenali, Ozil dhe Wilshare afër kontratave të reja

Q.Autor

Leave a Comment