Futboll Sport

“FUNDOSET JUVE”/ Tani “Zonja Vjetër” kthen sytë nga UEFA, pritet tjetër dënim

Makthi për Juven nuk përfundon këtu. Pas 10 pikëve të hequra, për çështjen e pagesave fiktive, “Zonja e Vjetër” do të përballet me një tjetër vendim nga gjykata sportive, e fiksuar në datën 15 qershor. Pasi të ketë një tablo të plotë, me dokumentet nga Prokuroria e Torinos, çështja do të kalojë në dyert e UEFA-s me këtë të fundit që pritet të marrë një vendim final në qershor, nëse Juve do të ketë mundësi të luaj në kupat e Evropës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas mediave, UEFA mund të pezullojë bardhezinjtë. Dënimi i Juves ka “pushtuar” faqet e para të mediave italiane: “Juve në makth”, shkruan La Gazzetta dello Sport. “Fundoset Juve”, ishte titulli kryesor i Corriere dello Sport. “Juve, çfarë dhimbje”, lexohet në faqen e parë të TuttoSport.

Klasifikimi

Jo të gjithë janë shqetësuar për dënimin e Juve. Lazio feston dy javë përpara fundit teksa siguron matematikisht një vend në Champions League. Me konfigurimin e ri, Napoli dhe Lazio janë në Champions, ndërsa për momentin në vendin e tretë renditet Interi me 66 pikë ndërsa në vendin e katërt pozicionohet Milani me 64 pikë.

Related posts

LIVE Kukësi-Kamza/ Vendos goli i Shametit, kuksianët e mbyllin të parën në avantazh (VIDEO)

Isa.Autor

I MBYLL DYERT DY GJIGATËVE TË SERIE A/ Valverde: Ky lojtar për ne është shumë i….

Delo.autor

(VIDEO) Manchester City kalon në epërsi ndaj Newcastle

Q.Autor

Leave a Comment