Futboll Sport

NUK MUNGON “PREDHA” E ASANIT NDAJ POLONISË/ UEFA hap votimin për golin më të bukur të javës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e këtij raundi të vlefshme për kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024”.

Në profilin zyrtar të “UEFA EURO 2024” në Tëitter është hapur votimi për golin më të bukur.

Pjesë e këtij votimi është edhe Jasir Asani. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi shënoi një supergol me predhë nga distanca në minutën e 37′ në ndeshjen ndaj Polonisë. Ky gol shërbeu për ti dhënë Shqipërisë avantazhin.

3 kandidatët e tjerë janë portugezi Zhoao Feliks, belgu Trosard dhe Samorodov i Kazakistanit.

Related posts

“DRIDHET” MILAN/ Ja çfarë ka ndodhur në ndeshjen me Udinese-n

Isa.Autor

NDIZET DUELI/ Guardiola thumbon SALAH: Nuk mund të krahasohet kurrë me AGUERON sepse…

Isa.Autor

EPOKA E “TERMINATORIT” MESSI/ Barcelona për herë të tretë pranë “Tripletës”, ja statistikat

Delo.autor

Leave a Comment