Futboll Sport

U TURPËRUA NË “AIR ALBANIA”/ Shqipëria shkarkon Fernando Santos nga stoli i Polonisë

Ajo që flitej prej disa ditësh është bërë realitet. Fernando Santos nuk është më trajner i kombëtares polake. Mandati i tij zgjati saktësisht 232 ditë, në shekullin e 21-të vetëm Zbignieë Boniek punoi në këtë rol për një periudhë më të shkurtër (137 ditë).

Ecuria e portugezit në më pak se nëntë muaj punë nuk është shumë mbresëlënës. Fitoi gjysmën e gjashtë ndeshjeve, përfshirë miqësoren kundër Gjermanisë (1-0).

Humbja 3-2 në Moldavi dha sinjalin e parë për shkarkimin e tij, ndërsa vulosi vendimin humbja në Tiranë ndaj Shqipërisë, duke u mposhtur me dy gola.

Related posts

Rënia nga kategoria nuk është problemi i vetëm për Vllazninë/ shkodranët kanë dhe këtë hall të madh

Sadik.Autor

PRAPASKENA/ Las Palmas fiton 1 milionë euro nëse talenti i Barcelonas grumbullohet tek Spanja

Delo.autor

SFIDA DERBI NDAJ INTER PËR COPPA ITALIA/ Piol: Javë e rëndësishme, por nuk vendos fatin tonë

Delo.autor

Leave a Comment