Futboll Sport

PAS KRITIKAVE PËR PUTHJEN ME FUTBOLLISTEN/ Jep dorëheqjen presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit

Luis Rubiales ka dhënë dorëheqjen si president i Federatës Spanjolle të Futbollit pas kritikave për puthjen me sulmuesen spanjolle Jenni Hermoso në ceremoninë e prezantimit final të Kupës së Botës për femra. Hermoso, 33 vjeç tha se puthja pasi Spanja mundi Anglinë nuk ishte konsensuale dhe ajo paraqiti një ankesë ligjore të martën e kaluar.

Rubiales tha se ai ia kishte paraqitur dorëheqjen presidentit në detyrë të federatës Pedro Rocha në një deklaratë. “Unë nuk mund të vazhdoj punën time,” deklaroi Rubiales.

46-vjeçari ka dhënë dorëheqjen edhe nga posti i tij si nënkryetar i komitetit ekzekutiv të UEFA-s. Pasojat e puthjes kanë përfshirë futbollin spanjoll javët e fundit dhe kanë lënë në hije fitoren e Spanjës në Kupën e Botës, me Rubiales duke injoruar thirrjet e përsëritura për të dhënë dorëheqjen.

Related posts

ARSENAL NË KRIZË FINANCIARE/ Tre klube të mëdha “shënjestrojnë” sulmuesin e “Topçinjve”…

Delo.autor

MERKATO E BUJSHME/ Manchester United “rrëmben” talentin norvegjez për…

Delo.autor

Joshua: Nëse Haye fiton revanshin, jam gati të përballem me të

Sadik.Autor

Leave a Comment