Futboll Sport

“FINAL 4″/ FSHF përcakton datat për gjysmëfinalet dhe finalet

Departamenti i Garave në FSHF ka përcaktuar datat për ndeshjet e “Final 4”, ku do të përcaktohet ekipi kampion në “Abissnet Superiore” dhe ekipet që marrin pjesë në kualifikueset e UEFA Europa Conference League.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në stadiumin “Air Albania”, në periudhën 17-26 maj. Gjysmëfinalja e parë do të zhvillohet më 17 maj, duke nisur nga ora 20:00, ndërsa gjysmëfinalja tjetër në po të njëjtën orë më 19 maj.

Finalja për vendin e tretë/katërt është programuar të luhet më 24 maj, ora 19:00, ndërsa finalja e madhe për titullin kampion më 26 maj, ora 19:00. Sa i takon shortit të “Final 4”, ai do të zhvillohet në përfundim të sezonit të rregullt të “Abissnet Superiore”.

Related posts

NIS PUNA PËR MERKATON TEK PARTIZANI/ Të kuqtë synojnë dy goditjet e bujshme. Ja prapaskenat

Delo.autor

ZYRTARE/ U largua nga Kukësi, Skënderbeu nënshkruan kontratën 3-vjeçare me … (FOTO)

Delo.autor

SUPER NDESHJA/ Inter-Manchester City në finale, anglezët leksion të ashpër Realit

F.autor

Leave a Comment